VAŠE PRÁVO NA ÚSPĚCH


r-OPRAH-WINFREY-large570Dle údajů odboru statistiky Ministerstva práce USA (Bureau of Labor Statistics, U. S. Department of Labor), 50% všech malých podnikatelů se v průběhu prvních pěti let zhroutí. Zhruba 30% z nich se nedožije ani dvou let.

VAŠE PRÁVO NA ÚSPĚCH

Chcete-li, aby Vaše výsledky se od toho lišily, bude nutno se do podnikání pouštět s rozvahou.

Nehledě na to, že různé typy podnikání se od sebe liší, existuje základní řada chyb, kterých se obvykle dopouštějí podnikatelé.

Věříte tomu, že stačí jen mít nápad? Ve skutečnosti to tak není. Nápad je pouze začátek Vašeho byznysu. Kromě toho je celá řada dalších faktorů, které mají vliv na to, zda budete úspěšní nebo ne. Mezi nimi také znalost obecně platných předpisů.

Nemáte dobrého právníka ani účetního?

Zahájení podnikání je složitý a náročný proces s mnoha podvodnými kameny. Je nutno dodržovat zákony a ctít daňové závazky. Hrát si s daňovým úřadem se nevyplácí.

Nesprávné úkony nebo předložení nesprávně vyplněných dokladů a jste na prahu skutečných potíží. Podpora právníka a účetního se zkušenostmi práce ve vašem odvětví podnikání vás zbaví problémů se zákonem.

Pro většinu lidí zahájení vlastního podnikání je novou životní etapou. Jsou plní nadšení, očekávání a snů. Je to ale také období množství chyb, jichž se lidé dopouštějí z nedostatku zkušeností v oblasti podnikání a hlavně bezprostředně v byznysu.

Nejzajímavější je to, že různí lidé dělají v podstatě stejné základní chyby. Aby se jim vyhnuli, musí komunikovat se zkušenými podnikateli, kteří tuto cestu už mají za sebou, mají výsledky a mohou dělat závěry. Dále je možno jít pro radu za kompetentními odborníky, poradci, konzultanty, promluvit s lidmi z vašeho oboru.

V naší zemi bohužel stále nedostatečně fungují instituce podpory malého a středního byznysu. Služby poradenských společností jsou drahé a tréninky jsou nezřídka organizovány amatérsky. Je docela hodně překážek. To všechno je třeba brát v potaz, když sníte o vlastním podnikání.

Tohle by vás ale nemělo odpoutávat od aktivního konání. Každý podnikatel v průběhu své činnosti nalézá svoji vlastní strategií, určuje vlastní postupy. Avšak hlavní problémy, které vznikají na cestě většiny začínajících podnikatelů, jsou si velmi podobné.

Neznalost a nerespektování předpisů jsou největšími kameny úrazu, a stačí na to, aby váš byznys dokonale pohřbily.

Zde se zastavíme, aniž bychom ve výpočtu obvyklých chyb podnikatelů pokračovaly dál.

Abyste objektivně ohodnotili svůj podnikatelský potenciál, nabízím vyplnění testu zdatnosti ve znalosti právních předpisů.

Výsledky testu Vám přijdou na Vaši emailovou adresu. Takže jdeme na první otázku.

Leave a comment