Přemýšlíte, jak vydělat peníze na internetu?


5 důvodů proč dat blogu originální název a založit ho na samostatném hostingu!

Chcete-li svým blogem vydělat peníze na internetu a budovat pověst seriózního infopodnikatele? Zde jsou důvody, proč ignorovat lákavou nabídku bezplatného bloggingu na sdíleném prostoru, ale pustit se do budování blogu s vlastním názvem na otevřené platformě a samostatném hostingu.

Blogging zdarma vs. blog s vlastním jménem na samostatném hostingu

Místo na platformě Blogger, která je integrována do služeb Google dostanete prakticky zdarma a můžete hned začít blogovat, avšak těžko se vám podaří dostat z něj výkon, tj. vydělat peníze. Na rozdíl od blogu na WordPressu, vyhledávače jej neindexuji prostřednictvím SEO. SEO (Search Engine Optimization) – je nástroj, který dostane váš blog mezi ostatní, do pole pozornosti vyhledávačů.

Blogger.com, blog.cz, bloger.cz, eblog.cz, estranky.cz, webnode.cz a řada dalších webů dnes nabízí prostor pro blogování zdarma. Mnoho lidí začne jejich služeb využívat, aniž by předtím udělali vlastní průzkum. Po nějakém čase si však uvědomí řadu omezení, která blogování na sdíleném prostoru přináší.

  1. Důvěryhodnost: Internetové studie ukázaly, že podnikatelé, kteří k provozování byznysu využívají společné blogy a bezplatné služby, nejsou vnímány vážně. Prostě proto, že jejich domény a hosting jsou zdarma. První otázka, která spotřebitele napadá, je proč seriózní a úspěšné podnikání je založeno na službách zdarma. A zkušenosti z domova i ze světa ukazují, že kvůli svým omezením bezplatné služby neposkytují dostatečné podmínky pro dynamický rozvoj podnikání, a že proto renomované podnikání nevyužívá služeb zdarma. Je to norma.
  2. Těžko se pamatuje: Adresy společných blogu jsou neskladné pro sdílení ve své komunitě, jsou těžko zapamatovatelné a je zcela lhostejné, zda blog byl založen kvůli osobním nebo komerčním záměrům.
  3. Poškozená pověst blogů na sdíleném prostoru: Některé korporace zakazují stránky z blogů na sdíleném prostoru, protože řada z nich šíří nevhodný obsah, tzv. Splogs (Spam Blogs). Chcete vystavit váš pečlivě pěstovaný a opečovávaný blog takovému riziku?
  4. Omezená dohledatelnost: Stránky, umístěné na společných blozích nemají pro vyhledávání Googlem stejnou hodnotu jako skutečné weby nebo blogy. To platí i pro Blogger.com, přesto, že je vlastněn Googlem a je integrován do jeho účtu. Vzhledem k tomu, že neposkytují stejné bohatství nástrojů pro optimizaci, jako platformy pro blogování, jsou tyto stránky méně často navštěvovány vyhledávacími roboty a ve vyhledávání se umísťují až na druhořadých pozicích.
  5. Je to jako podnájem: Je zcela lhostejné, co podniknete, abyste vylepšili svůj blog, umístěný na sdíleném bezplatném prostoru. Není to vaše, nevlastníte to. Není vám dovoleno dělat všechno. Platí zde řada omezení. A také riziko, že až vlastníci přestanou sdílený prostor provozovat, přestane váš blog existovat ze dne na den. Krátké dějiny internetu už takové případy zaznamenaly.

Uvedla jsem pět argumentů, proč založit perspektivní a dlouhodobé infopodnikání na samostatném hostingu a zvolit pro něj atraktivní název dle vlastního gusta.

Znáte další důvody? Podělte se o ně. Napište je do komentáře dole

Leave a comment